Kültür & Sanat

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, “Kadın ve İklim” atölyesi düzenliyor

 Gençler, kadınların iklim değişikliği mücadelesindeki rolünü konuşacak

 

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin (SADE), Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi kapsamında düzenlediği “Çözümler Atölyesi” etkinlikleri, “Kadın ve İklim” konulu atölye çalışmasıyla sona erecek. 27 Mayıs 2022 Cuma günü Zemin İstanbul’da yapılacak atölyede gençler, kadınların iklim değişikliğinin etkileri karşısında karşılaştıkları zorlukları ve mücadeledeki rollerini ele alacak. 

 

Çevresel ve toplumsal sorunların farkında olan ve bu sorunları kendine dert edinen 18-30 yaşları arasındaki herkes atölyeye katılabilecek. Ücretsiz olarak gerçekleşecek atölyenin sonucunda katılımcılara katılım belgesi verilecek.

 

Türkiye’de sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılması, etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren SADE, Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi’ni Grundfos Türkiye ve Grundfos (Poul Due Jensen) Vakfı'nın desteğiyle gerçekleştiriyor. Sürdürülebilirlik ve mühendislik arasındaki ilişkiye dikkat çekmeyi, genç mühendislerin çevresel, sosyal problemler karşısında çözümler üretmelerini amaçlayan proje kapsamında, iklim krizi, enerji, su ve toplumsal cinsiyet eşitliği temalarında paneller, atölyeler yapılıyor.

 

“Kadın ve İklim” konulu atölyeye katılmak isteyenler, aşağıdaki bağlantıdan kayıt yaptırabiliyor:

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  Kocaeli, Kitap Fuarını çok özlemiş
Haber