Ekonomi

Roberto Righi, Prometeon Tyre Group’un Global genel müdür yardımcılığına atandı

Pirelli'de üst düzey yönetici olarak önemli bir deneyime sahip bulunan Righi'nin ataması derhal yürürlüğe girecek

Prometeon Tyre Group, Roberto Righi'nin global Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığını duyurdu. Righi doğrudan Yönetim Kurulu'na bağlı olacak. 

 

Roberto Righi, Milano Bocconi Üniversitesi'nde İşletme ve Yönetim eğitimi aldı ve ardından Ducati, Pirelli gibi önde gelen şirketlerde önemli roller üstlendi. Righi, 2019 sonuna kadar EMEA Bölgesi Ticari Lastikler Yenileme Pazarı ve Motorsiklet iş biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

 

Righi şu değerlendirmede bulundu: “Prometeon’un halihazırda odağında yer alan iş ortaklığı merkezli çalışmalar ile teknolojik gelişme ve sürdürülebilirlik, hem çevreye hem şirketin her gün birlikte çalıştığı tüm toplumlara ve insana saygıyı beraberinde getiriyor. Önümüzdeki yıllarda daha da kritik bir öneme sahip olacak bu konularda çalışmaya devam edeceğiz.” 

 

Prometeon Lastik Grubu hakkında

Prometeon Lastik Grubu, tüm dünyada endüstriyel ve ticari lastik (kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi) odaklı tek şirket olup ANTEO, ERACLE, TEGRYS markalarının yanı sıra FORMULA ve PİRELLİ lisansıyla endüstriyel ve ticari lastiklerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Grubun ürün yenilikçiliğini temsil eden dört fabrikası (ikisi Brezilya’da, biri Mısır’da, biri Türkiye’de), üç Ar-Ge Merkezi (İtalya, Brezilya, Türkiye) ve Mısır’da bir Geliştirme Merkezi bulunmaktadır. Prometeon Lastik Grubu, beş kıtada 7000’den fazla çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmektedir

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  Teksan Capital 500’de 63 sıra birden yükselmeyi başardı
Haber