Teknoloji

Mobil platform oyunları için yeni finansman kaynağı kitle fonlaması oldu

Dijital oyun ekosistemine marka değeri yüksek oyunlar kazandırmak üzere kurulmuş bir oyun şirketi olan Tunga Soft A.Ş., paya dayalı kitle fonlama sistemi ile şirket paylarının yüzde 5’ini kurumsal ve bireysel yatırımcılara arz ediyor. Çocukların sayısal, matematiksel ve geometrik düşünme becerilerini geliştirmek için tasarlanmış Eğitici Online Mobil Platform Oyunu Bilge Tunga, Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu platformunda yatırımcılarla buluştu.

 

Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu, girişimlerin finansmana erişimlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. Türkiye’de paya dayalı kitle fonlama sistemini hayata geçiren ilk platform olan ve şu ana kadar farklı sektörlerden birçok girişimin başarıyla fonlanmasını sağlayan fonbulucu’nun yeni yayınlanan kampanyası bir mobil platform oyunu oldu. 

 

Dijital oyun ekosistemine marka değeri yüksek oyunlar kazandırmak üzere kurulmuş bir oyun şirketi olan Tunga Soft A.Ş.’nin ilk projesi Eğitici Online Mobil Platform Oyunu Bilge Tunga’yı yatırımcılarla buluşturan platform, Bilge Tunga için 280 bin TL fonlama hedeflerken, kurumsal ve bireysel yatırımcıları şirketin arz edilen yüzde 5’lik payına ortak olmaya almaya davet ediyor. Girişim şirketi, yatırım turu başlar başlamaz daha ilk günlerinde 53 yatırımcıdan yatırım almayı başardı.

 

Çocukları eğitirken çevre bilinci aşlayan çok özel bir platform

 

2019 yılında Dr. Osman Alagöz tarafından KOSGEB’den AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Tasarım kapsamında destek alarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Teknopark yerleşkesinde kurulan Tunga Soft A.Ş., Eğitici Online Mobil Platform Oyunu Bilge Tunga’yı aynı yılın sonlarında ilk projesi olarak tasarladı. Özgün bir formatta tasarlanan ve 6-11 yaş grubundaki ilköğretim öğrencilerine hitap eden oyun; çocukların temel sayısal, matematiksel ve geometrik düşünme becerileri ile işlemsel akıcılıklarını desteklemek üzere planlandı. Çocukların işler bellek gelişimlerinin yanında çevre bilincinin gelişimini de hedefleyen Bilge Tunga; oyun içerisinde çocuklara ekolojik denge, su ve yiyeceklerin israf edilmeden kullanımı, geri dönüşümün önemi ve doğal yaşamın korunmasına ilişkin konuları mesajlar ve animasyonlar yoluyla aktarıyor.

  MediaMarkt artık Zorlu AVM’de

 

Mobil Platform Oyunu girişimlerinin de finansmana kolay ve hızlı erişimleri son derece önemli

 

Türkiye'de oyun girişimlerinin çok önemli olduğunu ve geliştirdikleri araçlar ile finansmana erişimi yeniden tanımladıklarını dile getiren fonbulucu Co-CEO’su Enis Erdem Yurdatapan, “Ülkemizin paya dayalı kitle fonlama sistemi ile mobil platform oyunlarının da fonlanabileceğini göstermek istedik. Bu sayede oyun geliştiricilerimiz için ölçeklenmelerinde destek olurken, yatırımcılar için de olası yüksek kazançlara ortak olma fırsatı sunuyoruz. Ayrıca gelecek hafta sağlık girişimlerimizden bir girişim de yatırım turuna çıkacak. Yatırımcılar için çeşitliliği artırarak daha çok girişimi platformumuzda listeleyeceğiz” dedi. 

 

Bilge Tunga nasıl oynanıyor?

 

Bilge Tunga oyunu, 5 farklı harita bölgesinde geçen; orman, çöl, göl kıyısı, şehir ve buzullar ile bu haritalarda yaşayan maymun, tavşan, tilki, sincap, kaplumbağa, köstebek, kedi, köpek, penguen, kutup ayısı ve Tunga karakterleri ile oynanıyor. Yaşayabilmek için susuzluk ve yiyecek sıkıntısı çeken hayvanlar, yeni yiyecek ve su kaynakları bulmak için arayış içindeyken oyun içindeki en güçlü karakter olan yaşlı Bilge Tunga’ya ulaşmaya çalışıyor. Bilge Tunga’ya ulaşmak için oyunda seçilen hayvanlarla maceralı parkurlar aşılmaya çalışılıyor. iOS ve Android işletim sistemlerinde çalışan oyun; Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Fransızca dil seçenekleriyle oynanabiliyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber