Eğitim

Kapem’de Çocuklar İçin Açılacak Olan Tiyatro ve Yaratıcı Drama Kursu İçin Kayıtlar Başladı

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM)’de 8-12 yaş grubu çocuklar için Tiyatro ve Yaratıcı Drama Kursu açılacak.

 

Gençler ve yetişkinler için düzenlediği mesleki eğitim ve hobi kursları ile binlerce kişiye ücretsiz eğitimler veren KAPEM, şimdi de çocukları tiyatro ile buluşturuyor.

 

Çocukların, kendini ifade etme, kendine güven ve problem çözme, iletişim becerileri, estetik takım çalışması ve dayanışma yönlerinde gelişimlerine katkı sağlamak için düzenlenecek olan Tiyatro ve Yaratıcı Drama Kursu için kayıtlar başladı.

 

8- 12 yaş aralığındaki çocukların ücretsiz olarak katılabilecekleri kursta, rol, mimik, diksiyon, şan, ritim, dans, kostüm, temel oyunculuk, sahneleme teknikleri ve yaratıcı drama alanlarında eğitimler verilecek.

 

Eğitimler sonunda yapılacak seçmelerde başarı gösteren çocuklar Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenecek oyunlarda rol alacak.

 

Sınırlı kontenjanla açılacak kursa katılmak isteyen çocukların aileleri evsehirbelediyesigenclikspor adresinden online olarak başvurularını yapabilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  Avcılar Belediyesi’nde gerçeği aratmayan tatbikat
Haber