Ekonomi

“IT’nin En İyi İşvereni” seçilen GittiGidiyor üst üste üçüncü kez Diversity Özel Ödülü’nü aldı

Nisan 2021’de Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi” 250-500 çalışan kategorisinde ikinci sırada yer alan Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, 28 Mayıs’ta açıklanan özel ödüllere de damga vurdu. 

GPTW tarafından 3 özel ödüle layık görülen GittiGidiyor, 250’den fazla çalışanı bulunan şirketler arasında “IT’nin En İyi İşvereni” seçildi ve “Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü”nü kazandı. Üst üste üçüncü kez “Diversity Özel Ödülü”nü de alan GittiGidiyor, bu ödüle son 6 senede 5’inci kez layık görüldü. GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, “Sadece sektörümüzün en iyi işvereni seçilmekle kalmayıp çeşitlilik ve dahil etme odaklı uygulamalarımızla da Türkiye’de iş dünyasına liderlik etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

 

 

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, insanı odağına alan yaklaşımıyla önemli başarılara imza atmayı sürdürüyor. GittiGidiyor, nisan ayında Great Place to Work (GPTW) Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde ikinci sırada yer almasının ardından şimdi de başarılarını üç özel ödülle birden taçlandırdı. 

 

Çeşitlilik ve dahil etme politikasıyla öncü çalışmalara imza atan GittiGidiyor, üst üste üçüncü kez GPTW tarafından “Diversity Özel Ödülü”ne layık görüldü. İstikrarlı başarısını sürdüren GittiGidiyor, iş yerinde çeşitlilik konusundaki başarılı uygulamalarıyla bu ödülü son 6 senede 5’inci kez kazandı.

 

20’nci yaşını kutladığı 2021 yılını ödüllerle taçlandıran GittiGidiyor, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan özel ödüller kapsamında, teknoloji sektöründe 250’den fazla çalışanı bulunan şirketler arasında birinci gelerek “IT’nin En İyi İşvereni” oldu. GittiGidiyor, kurumların çalışkanlarına kaynak sağlaması ile eğitim ve gelişime desteğinin ölçüldüğü kategoride de lider olarak “Yaşam Boyu Öğrenme Ödülü”nü aldı. 

 

“İşveren politikamızla liderlik ediyoruz”

Güvene ve eşitliğe dayanan kurum kültürünün GittiGidiyor’un başarısında önemli bir rolü olduğunu belirten GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, “GittiGidiyor’da çeşitliliğimizi ve farklı bakış açılarını bir zenginlik olarak görüyor ve bundan besleniyoruz. Hiyerarşiden uzak, demokratik bir anlayışla herkesin kendini ifade etmesine zemin sağlayan ve ekip ruhunun ön plana çıkaran bir kültürümüz var” dedi. GittiGidiyor’da çeşitlilik ve dahil etme konusunda önemli uygulamalar hayata geçirdiklerinin altını çizen Kantarcı, “Bu sene birbiri ardına önemli başarılara imza attık. GPTW-Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde 250-500 çalışan kategorisinde ikinci sırada yer aldık. IT’nin En İyi İşvereni seçildik ve Diversity Özel Ödülü’nün sahibi olduk. Türkiye’de bu ödülü son 6 yılın 5’inde biz kazandık. Sadece sektörümüzün en iyi işvereni seçilmekle kalmayıp çeşitlilik ve dahil etme odaklı uygulamalarımızla da Türkiye’de iş dünyasına liderlik etmekten gurur duyuyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm GittiGidiyor ekibine teşekkür ediyorum. Daima en iyisini hedeflemeye, örnek uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

  Petrol Ofisi 2021’de de Sosyal Medyanın Zirvesinde

 

“Gücümüzü eşitlik, çeşitlilik ve dahil etmeden alıyoruz” 

İhtiyaçlara göre değişen koşullara hızlı adapte edilebilen insan odaklı bir çalışan deneyiminin istikrarlı başarı getirdiğini vurgulayan GittiGidiyor CPCO’su (Chief People and Culture Officer) Murat Yüksel, “GittiGidiyor’da çalışma arkadaşlarımızı dinliyor, Çalışan Meclisimiz aracılığıyla tüm fikir ve eleştirileri değerlendiriyoruz. Beraber aldığımız her aksiyon, ekibin birliktelik ruhunu artırıyor ve mutlu bir çalışma ortamı sağlıyor. Gücümüzü DNA’mızda yer alan eşitlikçi, çeşitlilik ve dahil etmeyi benimseyen değerlerimizden alıyoruz. Son 5 yıldır GPTW-Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde ilk 3’teyiz. GittiGidiyor olarak, 6 yılda 5 kez “Diversity Özel Ödülü”nü almış olmamız, farklı seslere kapımızın açık olduğunun ve kurum içinde yarattığımız eşitlikçi güven ortamının en güzel kanıtı. GittiGidiyor’daki bu değerli çalışma ortamına katkısı olan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber