Ekonomi

İş Portföy “Yılın Portföy Yönetim Şirketi” Seçildi!

200’den fazla ülkede yayımlanan “Global Banking & Finance” dergisinin düzenlediği “Global Banking & Finance Awards 2021” ödüllerinde “Türkiye’de Yılın Portföy Yönetim Şirketi” ödülüne  İş Portföy layık görüldü.

 

Kuruluşundan bu yana geçen 20 yılda portföy yönetim sektöründe öncü konumunu koruyan ve toplam 67,7 milyar TL* değerinde varlık yöneten İş Portföy, 200’den fazla ülkede yayımlanan, finans dünyasının önde gelen yayınlarından “Global Banking & Finance”ın düzenlediği “Global Banking & Finance Awards 2021” ödüllerinde, “Türkiye’de Yılın Portföy Yönetim Şirketi” olarak adını yazdırdı. Finans sektörünün farklı alanlarında uzmanlıklarıyla ve üstün başarılarıyla öne çıkan şirketleri belirlemek üzere verilen Global Banking & Finance Ödülleri global bankacılık ve finans dünyasında bilinirliğe sahip olup, sektördeki yenilikçiliği, başarıları, ilerleme getiren ve ilham veren değişimleri yansıtmayı hedefliyor. Ödül sahipleri önce, oldukça rekabetçi bir aday belirleme stratejisi izleyen Global Banking & Finance araştırma takımının ön elemesinden, sonra da editör ve yayıncının olduğu genel jürinin nihai değerlendirmesinden geçerek belirleniyor.

 

Teknoloji, sürdürülebilirlik ve cinsiyet eşitliği temalarına dayalı yenilikçi ve özgün yatırım fonları ile Türkiye’de ilklere imza atan İş Portföy’ün Genel Müdürü Tevfik Eraslan, kazanılan ödül hakkında açıklamada bulundu; “Türkiye’de Yılın Portföy Yönetim Şirketi” seçilmenin gurunu yaşıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden itibaren Türkiye’nin en büyük özel portföy yönetim şirketi olmaktan daha ötesini hedefledik. Her geçen gün hizmet standartlarımızı daha da yükseğe taşıyıp, yenilikçi ürünlere odaklanarak stratejimizi çağın dönüşümüne adapte ediyoruz. Aldığımız bu ödül, bize hedeflerimize ulaşıyor olmanın mutluluğunu yaşatıyor. Türkiye’de portföy yönetiminde ilk ve tek olan birçok fonu ve hizmeti hayata geçirdik. Son beş yılda yerli ve yabancı farklı kurumlar tarafından 12 kez ödüle layık görüldük. Fonlarımızın başarısından ve aldığımız ödüllerden cesaret alarak, yeni hedeflerimiz için çalışmaya devam ediyoruz. İş Portföy olarak önümüzdeki yıllarda da teknolojik dönüşümü iş modelimize daha fazla entegre ederek, tasarruf sahiplerine beklentileriyle uyumlu, yüksek standartlarda ürünler sunmanın gayretinde olacağız.”

  Beklentilerimizi karşılayacak teklif, enflasyonun ezemeyeceği maaş istiyoruz

 

   *Kaynak: SPK tarafından yayımlanan Nisan 2021 tarihli portföy değerleri tablosu

 

İş Portföy hakkında

 

Kuruluşundan bu yana geçen 20 yılda portföy yönetim sektöründe öncü konumunu koruyan ve toplam 67,7 milyar TL* değerinde varlık yöneten İş Portföy, Türkiye’nin ilk yatırım fonunu 1987 yılında kuran İş Bankası’ndan devraldığı mirasla, tecrübesini köklü bir geçmişe dayandırıyor. 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde kurucusu ve yöneticisi olduğu en büyük yatırım fonu ailesi ile 20. yılında bir kez daha ödüle layık görülen İş Portföy, hizmet standartlarını sürekli yükseğe taşıyarak ve yatırımcılara çağdaş iş modelleriyle çözümler sunarak başarı iddiasını geleceğe taşıyor. Son dönemde İş Portföy Teknoloji Karma Fon, İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon, İş Portföy Sağlık Şirketleri Karma Fon, İş Portföy Yenilenebilir Enerji Karma Fon, İş Portföy Dijital Oyun Sektörü Karma Fon gibi belli yatırım temalarına dayalı fonları hızla yatırımcılara sunarak yeni nesil ürün yelpazesiyle dikkatleri çekiyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber