Ekonomi

HVAC&R Sektörü, 29 Eylül – 2 Ekim 2021 Tarihlerinde ISK-SODEX’te buluşacak!

Avrasya Bölgesi’nin lider HVAC&R sektörü buluşma noktası olan ISK-SODEX Fuarı, 29 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektör profesyonellerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. 2020 yılında toplam 4,6 milyar USD, Haziran 2021’de ise 574,8milyon USD ihracat rakamına ulaşan ve 2023 hedefleri doğrultusunda küresel pazar payını iki katına çıkarma hedefine emin adımlarla ilerleyen İklimlendirme Sanayii, ISK-SODEX sektör temsilcilerine yüzden fazla ülkeden gelecek katılımcılarla bir araya gelme ve iş birliği geliştirme fırsatı sunacak.

 

 

 

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından, T.C.Ticaret Bakanlığı, KOSGEB ve İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB)destekleriyle düzenlenen Avrasya Bölgesi’nin lider HVAC&R sektör buluşması ISK-SODEX Fuarı, bu sene 29 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Isıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma, yangın, havuz ve güneş enerjisi sistemleri başta olmak üzere iklimlendirme sektörünün bütün bileşenlerini bir araya getiren ISK-SODEX Fuarı yüzden fazla ülkeden sektör temsilcilerini buluşturacak.

Tüm dünya COVID-19 salgını nedeniyle zor günler yaşıyorken, Türk HVAC&R sektörünün güçlü üreticileri sayesinde İklimlendirme Sanayii 2020 yılında 4,6 milyar USD ihracat rakamına ulaştı. Aralık 2019 ile karşılaştırıldığında, Aralık 2020’de yüzde 25,2 ihracat artışı kaydedildi. Haziran2021 verilerine göre ise İklimlendirme Sektörü ihracatı 574,8 milyon USD’ye ulaştı. Sektör yetkilileri, ISK-SODEX 2021 Fuarı’nın, bu dönemde de hızlı büyümesini sürdüren Türk HVAC&R sektörü için önemli bir platform olduğunu vurguladı.

ISK-SODEX Fuarı, Destekleyici Etkinliklerle Zenginleştirilmiş Bir Fuar Deneyimi Sunacak!

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da ISK-SODEX Fuarı farklı destekleyici etkinlikler ile zenginleştirildi. 55 ülkeden 950sektör profesyonelinin davet edildiği, B2B İkili İş Görüşmeleri, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından organize edilecek, sektörün en hızlı ustasının 1.’likle ödüllendirileceği Ustalar Ligi ve fuar katılımcı firmalarının ürün ve hizmetlerini detaylı sunumlar halinde anlatabilecekleri platform olan Forum Alanı da fuar kapsamında yer alacak.

  Sapro’nun biyoçözünür ıslak mendil yatırımına sürdürülebilir çevre ödülü

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı